Nasz zespół

Zdjęcie Krzysztof Psota

Krzysztof Psota

Radca prawny, wspólnik Kancelarii

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W latach 1990-1993 odbył aplikację radcowską. W 1994 r. został wpisany na listę radców prawnych. W latach 1994-1995 radca prawny w KWK ŚLĄSK,  w latach 1995-1998 radca prawny w Kancelarii r. pr. Heleny Kasperczyk „Gestor”. Od 1992 roku pracował w Kancelarii „IUSTITIA S.C.”, w której od 1998 r. został wspólnikiem. W latach 2000 – 2014 syndyk masy upadłości i nadzorca sądowy. Od 2001 r. prowadzi indywidualną kancelarię prawną. Od 2003 r. działa w organach Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obsłudze podmiotów gospodarczych zajmując się ich kompleksową obsługą prawną ze szczególnym uwzględnieniem prawa handlowego, gospodarczego, prawa cywilnego oraz prawa pracy. Obecnie pełni funkcję koordynatora działań prawnych w kancelarii.

Posługuje się językiem angielskim.

Przemysław Rejdak

Radca prawny, wspólnik Kancelarii

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2008- 2011 odbył aplikację radcowską, w 2012 r. wpisany został na listę radców prawnych, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywane poprzez praktykę w czasie studiów prawniczych, pracę jako asystent, a następnie aplikant radcy prawnego Krzysztofa Psoty, który finalnie dzięki zaangażowaniu, lojalności oraz wkładowi pracy w prowadzeniu Kancelarii został wspólnikiem spółki partnerskiej. Zajmuje się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem prawa handlowego, prawa zobowiązań oraz gospodarczego.

Posługuje się językiem angielskim.

Zdjęcie Przemysław Rejdak
Zdjęcie Elżbieta Sobczak

Elżbieta Sobczak

Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, wykładowca studiów podyplomowych.

Od 2013r. wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach; z Kancelarią związana od 2016r.;

Zajmuje się obsługą podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem spraw z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i handlowego.

Posługuje się językiem angielskim.

Magdalena Białas

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach członek Izby Adwokackiej w Katowicach, wykładowca studiów podyplomowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2009 r. pracując w kancelariach prawnych na terenie województwa śląskiego.

Ukończyła kurs mediatora w zakresie mediacji gospodarczych, karnych i rodzinnych.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego i prawa karnego oraz zajmuje się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych. Posiada doświadczenie sądowe, reprezentuje klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

 Posługuje się językiem angielskim.

Zdjęcie Magdalena Białas
Zdjęcie Natalia Spyra

Natalia Spyra

Aplikant adwokacki

Aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Uczestniczy w prowadzeniu bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, w tym spółek kapitałowych.

Zajmuje się sprawami z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań i umów handlowych oraz dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Posługuje się językiem angielskim.

Dominika Bis

Aplikant radcowski

Aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W jej obszarze zainteresowań zawodowych znajduje się prawo pracy, prawo cywilne oraz prawo rodzinne i opiekuńcze.

Biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

W 2014 r. uzyskała uprawnienia mediatora.

Zdjęcie Dominika Bis
Zdjęcie Magdalena Serocka

Magdalena Serocka

Aplikant adwokacki

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, w tym wdrażaniem przepisów RODO oraz bierze udział w prowadzeniu bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, w tym spółek kapitałowych.

W obszarze jej zainteresowań zawodowych znajduje się prawo pracy, cywilne i gospodarcze. Ma doświadczenie w przygotowywaniu i opiniowaniu umów handlowych oraz prowadzeniu postępowań rejestrowych.

Ukończyła kurs mediacji „Przygotowanie do wykonywania zawodu mediatora” w Ośrodku Mediacji Fundacji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego „Facultas Iuridica”.

Posługuje się biegle językiem angielskim i francuskim.

Justyna Czermak

Mgr

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach  na Wydziale Ekonomii, specjalność gospodarowanie nieruchomościami i usługi publiczne.

W Kancelarii Krzysztof Psota Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska pracuje od 2009 roku. Wspiera prawników w codziennych czynnościach administracyjnych. Odpowiedzialna jest za obieg dokumentacji w kancelarii, ewidencjonowanie korespondencji przychodzącej i wychodzącej, obsługę spotkań, kontakt z Klientami, sądami oraz innymi instytucjami a także kreowanie dobrego wizerunku Kancelarii.

Zdjęcie Justyna Czermak